A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Švédsko - Diskuze

Původní dotaz

kolik peněz s sebou

31.01.2010 13:02:56 | Doris
Ahoj lidi, zdravím Vás a zároveň se obracím s prosbou o radu :) od 18.-23.2. letím se sourozenci do Švédska, konkrétně do Stockholmu a obracím se s radou na ty, co tam byli nebo jsou. Jde mi o to, že teď koumáme kolik peněz s sebou (bydlení je zajištěné a cestu z letiště do centra a pak zase zpět už celkem spočítané mám, stejně tak i týdenní městskou), ale spíš tak, na kolik nás může vyjít 5 dní (23. totiž hodně brzy ráno odlétáme zpět) nějaký žití ve Stockholmu, jídlo, pití, občas nějaké turistické atrakce a místa. Spíš mi jde hodně o to jídlo a pití, večerní akcičky a tak...Poradil byste někdo prosím? Stačí přibližně :)Moc díky!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
08.06.2012 21:47 92.62.227.***
Re: kolik peněz s sebou  

:-D :-)

• Anonym (6)
  • Anonym (28)
Perconty 11.07.2011 17:46
Stanování  

Dobrý den.Nevíte jak to je ve Švédsku se stanováním?Jak kempy tak mimo ně.Za 14 dní tam na týden vyrážíme a budem se pohybovat kolem velkých jezer.

• Anonym (5)
  • Anonym (14)
StasekPetr
21.02.2011 13:29 90.181.80.***
zit ve Swedsku  

ahojte pratele ,rad bych se prestehoval do swedska i s rodinkou .v tomto nasem skorumpovanem state toho mame dost.proto vas chci poprosit o rady a konkretni mista .rad bych vedel jak se pohybujoi ceny nemovitosti a td...........prerem diky :-) petr

• Anonym (7)
  • Anonym (14)
Piwosch 27.07.2010 09:41
RE: RE: RE: RE: Švédsko  

Pokud je to ještě aktuální, tak doporučuji cestou do Göteborgu navštívit Ostrav Visingsö na jezeře Vättern/2.největší ve Švédsku/. Dále města Gränna a Jönköping. Ubytovat se v Bottnarydu v penzionu Anneberg patřící čeké cestovce z Jablonce http://www.scandiaczech.cz/?page_id=44.
Přeju šťastnou cestu a návrat. Užijte si to-Švédsko je nádherná země.

• Anonym (3)
  • Anonym (80)
Kiki2 28.06.2010 14:41
RE: RE: RE: Švédsko  

Swip díky moc. To víš, že jsi pomohl. Technické muzeum to jistí určitě a dál se uvidí. Ještě jednou díky.

• Anonym (4)
  • Anonym (5)
swip 24.06.2010 11:25
RE: RE: Švédsko  

To Kiki2: Ahoj, nevim, jestli to je jeste aktualni, ale ve Skane (nejjiznejsi kraj Svedska) momentalne ziji, takze muzu doporucit toto: Malmo (celkem pekne mesto + detem by se mohlo libit technicke muzeum - jsou tam nektere zajimave atrakce a volne pristupna ponorka); Lund - krasny univerzitni mesto s peknou atmosferou (pro deti - doporucuju zajit na zmrzlinovy pohar do cukrarny na Ostra Martensgatan 9B - maji jedny z nejlepsich poharu, co jsem kdy mel :-) ); Ystad a Ales Stenar (Ystad - maly, ale krasny typicky svedsky mestecko + Ales Stenar-Svedske Stonehenge, navic je tam krasne pobrezi a kolem Ystadu pekne plaze a koupani); Vlastne cele jizni a jihovychodni pobrezi Skane je pekne + pripadne narodni park Stenshuvud - pekna prochazka na 3 hodinky; dal pokud bude hezky, doporuji vylet na poloostrov Falsterbo (krasne plaze a bezva koupani) -> lze spojit s navstevou vikingskeho skanzenu Foteviken. Pripadne pokud se chcete pustit i dal, doporucuji Goteborg - hlavne vyrazit na nektere z ostruvku a navstivit Universeum - deti si to tam moc uzijou, pripadne jeste zabavni park -> jak lode na ostrovy, tak Universeum a mnoho dalsiho (vcetne nekterych parkovist v centru mesta) jsou zdarma pri koupi Goteborg pasu. Snad jsem pomohl... :) Pripadne muzes napsat na vanekz seznam cz pokud bys potrebovala s necim poradit. Jinak podrobnejsi info ke vsemu, co jsem tu zminil najdes na webu.

• Anonym (5)
  • Anonym (11)
Kiki2 26.05.2010 16:02
RE: Švédsko  

To Piwosch:
Ahoj Piwoschi, koukám, že ve Švédsku to asi znáš. Potřebovala bych nějaký tip kam zajet. Jedeme v létě s dětmi do Dánska - Legoland, Zoo Givskud a tak, pár dní pobýt a pak bychom chtěli po mostě zajet do Švédska a pobýt zase pár dní. Ubytko najdu na netu, ale něco kam by se člověk mohl podívat? Někde tady z kraje, nechce se nám cestovat přes celé Švédsko, protože zpátky pojedeme zase po mostě. Něco co by mohlo bavit kluky 10 a 14 let, abychom tam jen tak neseděli na zadku? Díky moc za každý tip.

• Anonym (8)
  • Anonym (12)
Doris
04.02.2010 09:26 80.250.20.***
RE: Peníze  

Ahoj, ty jo, děkuju za vyčerpávající info, fakt mi to pomohlo, alespoň tak pro přestavu. S tím pitím na veřejnosti je to stejné jako ve Finsku, stejně tak i s ALKO obchody, takže to mě tak moc nepřekvapuje. Spíš mi šlo hlavně o to jídlo, ty bistra zní dobře. Takže ještě jednou moc díky!!!
BtW: já už Skandinávii miluju a zejm. Finsko, tak jsem si řekla, že musím navštívit i jinou Skand. zemi :)
Dé*

• Anonym (7)
  • Anonym (17)
Piwosch 03.02.2010 22:57
Peníze  

Ceny ve Švédsku jsou stejné jako u nás, např. mléko 10Kč=10SEK, chleba 18Kč=18SEK, sýr, nebo brusinková marmeláda /22SEK za 1,5kg balení/ výjde mnohem levněji takže si vše vynásob 2,5 krát a jsi doma. Nejlevněji nakoupíš v Hypermarketech: prázdné plechovky od piva i PET láhve se vykupují v automatech, tak jako u nás pouze lahve. Pivo nízkostupňové koupíš v průměru za 3,6-4,9 SEK, což je dobrá cena. Vícestupnová piva a tvrdý alkohol koupíš jen ve spec.obchodech. Trochu jsem nechápal, jak je tedy možné, že vedle těch švédských, dánských a norských 10°piv, je v nabídce plzeňský prazdroj, nebo Starobrno 12°... Do restaurací, pokud nechceš zbytečně utrácet, raději nechoď, byť najdeš i levnější /třeba ťamany/. Doporučuji chodit do bister /CAFE/, tam pořídíš oběd za 49-69SEK a na rautovém stole si můžeš nabrat zdarma saláty, dresinky, pečivo, máslo, čaj , kafe a minerálku-vše už je v ceně. Doporučuji taky IKEA restaurant-podobný výběr jako u nás, ale opět saláty a nápoje zdarma/zajímavé, že v našich Ikeích si musíš za vše zaplatit-zřejmě pojistka proti české povaze. Turistické atrakce-máš-li ISIC kartu, tak si ji vem sebou! Jinak doporučuji rodinné vstupné/Švédsko hodně preferuje rodiny s dětmi-děti tam jsou na 1.místě/ a různé skupinové slevy... Jinak si dej pozor na zákaz požívání alkoholu na veřejnosti/ani pivo/. Možná se Ti to bude zdát utažené za vlasy, ale oni tam tak prostě žijí-nad ránem neuvidíš potácející se omladinu tak jak je tomu u nás v Ostravě v oblasti Stodolní ulice.. Také pokud budeš řídit auto, dodržuj rychlostní limity: obec 50, mimo 70, dálnice 110. Všichni to dodržují a proto taky u nich zahyne na silnicích jen okolo 200 lidí za rok/což u nás máme splněno za 2 měsíce/ a z toho je vysoké procento cizinců /hlavně Němců a Dánů/.
Švédsko je nádherná země a Scandinávie vůbec, užij si jak cestu, tak i pobyt, uvidíš, že si to tam zamiluješ.
Šťastnou cestu a návrat Ti přeje Piwosch z Ostravy. ;-)

• Anonym (9)
  • Anonym (15)
Doris
01.02.2010 11:16 92.62.224.***
RE: RE: kolik peněz s sebou  

Ahoj, díky moc..hele a vstupy na nějaký turistický atrakce (sem tam nějaký muzeum a tak) se pohybujou asi tak okolo kolika peněz?

• Anonym (8)
  • Anonym (21)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu